Ndërlidhjet

LONDËR


Gazetat arabe citojnë zyrtarë të Bahreinit, Kuvajtit, Egjiptit dhe Jemenit të cilët janë kundër një sulmi të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Kryeministri i Bahreinit, ku bazohet Flota e Pestë amerikane, citohet të ketë thënë se sulmi i prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut do të dëmtonte mbarë rajonin.
Dy ministra të kabinetit britanik gjithashtu kanë shfaqur dyshime lidhur me ndonjë sulm kundër Irakut- para debatit parlamentar për këte çështje që mbahet të martën.
XS
SM
MD
LG