Ndërlidhjet

BERLIN


Në Gjermani zhvillohen votimet për zgjedhjet paralamenhtare në të cilat Social Demokratët e kancelarit Gerhard Schroeder ballafaqohen me sifidë të fuqishme nga Edmund Stoiber dhe Demokristianët konzervativë në aleancë me Unionin Social Kristian.
Sondimet e opinionit publik parashohin një garë tepër të ngushtë.
XS
SM
MD
LG