Ndërlidhjet

MEKSIKO


Pasi kaloi Xhamajkën dhe Kubën, uragani Isidora me shpejtësi prej 200 kilometra në orë po i afrohet Meksikës, ku janë evakuar mbi 70 mijë banorë dhe turistë.
Të premten e kaluar Uragani goditi Kubën, ku u evakuan gadi 300 mijë njerës.
XS
SM
MD
LG