Ndërlidhjet

TIRANË


Rreshje të forta shiu kanë shkaktuar vërshimet me të rënda në 35 vitet e fundit në pjesët veri-perëndimore të Shqipërisë që blokuan rrugët, dëmtuan të mbjellat dhe detyruan autoritetet që të evakuojnë qindra njerës.
Zëdhënësi i qeverisë, Aldrin Dalipi njoftoi se ministria e Mbrojtjes dërgoi 300 forca speciale komando për të evakuar njerëzit e blokuar në shtëpit e tyre nga ujrat vërshuese.
XS
SM
MD
LG