Ndërlidhjet

RIAD


Trashëgimtari i fronit Saudit, Princi Abdullah bin Abdul Aziz bisedoi në Riad me gjeneralin e Shteteve të Bashkuara, Tomy Franks, komandant i forcave amerikane në Gji.
Agjencia zyrtare saudite e lajmeve njofton se ata kanë diskutuar ,siç thotë “zhvillimet rajonale” dhe marrëdhënjet midis dy vendeve.
Gjenerali Franks, i cili ndodhet në një turne në rajon, tha dje në Kuvajt se forcat e Shteteve të Bashkuara janë të gatëshme të veprojnë kundër Irakut nëse Uashingtoni vendosë për operacion ushtarak kundër Bagdadit.
XS
SM
MD
LG