Ndërlidhjet

KARAÇI


Zëdhënësi i presidentit të Pakistanit tha sot se lideri terrorist Osama Bin Laden nuk është në Pakistan, kurse oraganizata e tij al Kaida atje është shpartalluar.
Zëdhënësi, gjenerali Rashid Qureshi u deklaroi reporterëve në Karaçi se për al Kaidën është më e sigurtë të mbesë në Afganistan se sa të jetë në Pakistan.
Ai tha se Pakistani ka arrestuar dhe u ka dorëzuar Shteteve të Bashkuara 422 të dyshuar al kaidas.
XS
SM
MD
LG