Ndërlidhjet

TBILISI


Gjatë operacioneve të deritashme në Grykën e Pankisit polica e Gjorgjisë ka arrestuar 30 persona, në mesin e të cilëve 25 çeçenë etnikë, tre gjorgjianë dhe 1 azerbejxhanas dhe ka zbuluar sasi të mëdha armatimi.
Moska kishte akuzuar Gjorgjinë për mos-veprim kundër të dyshuarave çeçenë që shfrytëzonin ate Grykë si bazë për sulme kundër forcave ruse në Çeçeninë fqinje dhe çështja ngriti tensionime midis dy vendeve.
XS
SM
MD
LG