Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Autoritetet e Rusisë kanë shfaqur brengosjen se mbi 150 njerës mund të kenë humbur jetën nga orteqet e akullit të ditës së premte në republilën e Osetisë Veriore, në jug të vendit.
Presidenti i Rusisë, Vlladimir Putin e quajti kete tragjedi si “katastrofë me përmasa të pa-para” dhe ka premtuar ndihmë për rajonin e goditur.
XS
SM
MD
LG