Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë shpalli gjendjen e jashtëzakonëshme për shkak të vërshimeve që goditën dje pjesët veri-perëndimore të vendit rreth Laçit, Lezhës, Shkodrës dhe Kukësit.
Qeveria ka formuar komitet të veçantë në krye me kryeministrin Fatos Nano për kordinimin e punëve që rrugët dhe hekurudhat të jenë të qarkulluseshme, të ketë energji elektrike dhe të strehohet popullata e evakuar nga shtëpit e veta.
XS
SM
MD
LG