Ndërlidhjet

TIRANË


Nga Shqipëria njoftohet se 8.500 familje janë evakuar nga rajonet e vërshuara në veri-perëndim të vendit, por nuk u raportua për viktima. Vërshimet kanë shkaktuar dëme të mëdha në rajonet e Laçit , Lezhës, Shkodrës dhe Kukësit, por edhe në viset jugore të vendit.
Qeveria ka formuar komitet të veçantë në krye me kryeministrin Fatos Nano për koordinimin e punëve që rrugët dhe hekurudhat të jenë të qarkullueshme, të ketë energji elektrike dhe të strehohet e ushqehet popullata që është evakuar nga shtëpitë e veta.
XS
SM
MD
LG