Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Shrëder do të takohet sot në Londër me kryeministrin britanik, Tony Blair, ku do të diskutojnë rreth Irakut dhe çështjeve të tjera ndërkombëtare.
Shrëder gjatë fushatës zgjedhore është shprehur kundër sulmeve ushtarake amerikane ndaj Bagdatit dhe ka thënë se Gjermania nuk do të marrë pjesë në asnjë fushatë të tillë, edhe nëse do të jepet miratimi i Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG