Ndërlidhjet

JERUZALEM


Autoritetet izraelite kanë kritikuar një rezolutë të Këshillit të Sigurimit që kërkon tërheqjen e trupave izraelite nga selia e udhëheqësit palestinez. Tankset rrethuan pesë ditë më parë ndërtesën ku strehohet Jaser Arafat ndërsa më herët gjatë ditës raportohet të jenë vrarë nga ushtria izraelite 9 palestinezë, dhe 20 të tjerë të jenë plagosur.
Burimet izraelite bëjnë të ditur se aksionet më të fundit ushtarake janë pjesë e luftës kundër terrorizmit që ka ndërmarrë Izraeli.
XS
SM
MD
LG