Ndërlidhjet

TIRANË


Gjatë vërshimeve të fundjavës janë përmbytur rreth 26 mijë hektarë tokë, 7 mijë e 500 shtëpi dhe janë evakuuar mbi 2 mijë familje – ka vlerësuar sot kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano, i cili ka anulluar edhe një udhëtim në Shtetet e Bashkuara.
Shirat e rrëmbyeshëm, si pasojë e të cilave u shpall gjendja e jashtëzakonshme, nuk kanë shkaktuar viktima në njerëz.
XS
SM
MD
LG