Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Shtetit, njofton se ka arritur në përfundimin se presidenti i Ukrainës, Leonid Kuçma, ka miratuar shitjen e një sistemi radari Irakut dhe si rrjedhojë Shtetet e Bashkuara do të ndalin ndihmën prej 54 milion dollarësh, të premtuar për këtë vend.
Marshime proteste kundër politikave të presidentit Leonid Kuçma, kanë vazhduar gjatë gjithë ditës në Kiev. Protestuesit kanë kërkuar dorëheqjen e tij ose shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme.
XS
SM
MD
LG