Ndërlidhjet

JERUZALEM


Autoritetet palestineze kanë mirëpritur rezolutën e Këshillit të Sigurimit që kërkon tërheqjen e trupave izraelite nga selia e udhëheqësit palestinez. Tankset rrethuan pesë ditë më parë ndërtesën ku strehohet Jaser Arafat, ndërsa më herët gjatë ditës raportohet të jenë vrarë nga ushtria izraelite 9 palestinezë, dhe të jenë plagosur 20 të tjerë.
XS
SM
MD
LG