Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka deklaruar se rrethimi selsisë së liderit palestinez, Yasser Arafat nga ana e Izraelit nuk i ndihmonë Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre të cilët po përpiqen që të promovojnë shtet të pavarur palestinez.
George Bush ka thënë se forcat politike në Lindje të Afërt duhet të ndëtojnë institucionet e nevojshme që të mundë të lindëte shtet palestinez në paqë.
XS
SM
MD
LG