Ndërlidhjet

VARSHAVË


Sekertari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka propozuar në samitin e djeshëm të Aleancës në Varshavë që NATO të zhvillojë një forcë shumkombëshe për ndërhyrje të shpejtë që mund të dislocohej kudo në Botë.
“Përgjigja ndaj këtij propozimi tonë ishte unanimisht e shkëlqyeshme”, ka komentuar Rumsfeld, i cili tha se forca do të përbëhej prej mbi 20 mijë trupash nga Evropa dhe Amerika.
XS
SM
MD
LG