Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Iraku ka premtuar se do ti hapë inspektimit të OKB-së të gjitha lokacionet e dyshuara për armatim pa kushte, është zotuar këshilltari i presidentit irakian, Amir al Saadi.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania përpiqen t,a bindin Këshillin e Sigurimit që të konsiderojë një rezolutë për Irakun para se kryeinspektori i OKB-së për armatimin të takohet me zyrtarët iarkianë javën e ardhëshme.
XS
SM
MD
LG