Ndërlidhjet

BEOGRAD


Gazeta austriake “Di presse” vlerësonë se presidenti aktual jugosllav e kandidat i Partisë Demokratike Serbe, Vojisllav Koshtunica përpiqet që zgjedhjet presidenciale në Serbi t,i shëndrrojë në votim kundër qeverisë serbe të rivalit të tij politikë, kryeministrit Zoran Xhinxhiq.
Gazeta austriake vlerësonë se Vojisllav Koshtuinica nuk mundet të vendosë midis Evropës perëndimore dhe serbizmit.
XS
SM
MD
LG