Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Shimon Peres tha se Izraeli nuk do t'i bindet rezolutës së Kombeve të Bashkuara, e cila bën thirrje për përfundimin e menjëhershëm të rrethimit në Ramallah.
Peres tha se Izraeli nuk mund të pajtohet, meqë ka patur kërcënime të vazhdueshme për sulme vetëvrasëse, dhe detyra e Izraelit është parandalimi i tyre.
Zyrtarët izraelitë dëshirojnë që palestinezët t’i dorëzojnë rreth 50 militantë të dyshuar, që besohet të jenë strehuar në selinë e Yasser Arafatit.
XS
SM
MD
LG