Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia dhe NATO i filluan stërvitjet e përbashkëta ushtarake, në të cilat ekipet speciale ushtrojnë operacione shpëtimi në raste të kontaminimit kimik, biologjik dhe radioaktiv nga sulmet terroriste.
Ministria e jashtme ruse tha se stërvitjet me pjesëmarrjen e mbi 1.200 vetëve dhe vëzhguesve nga mbi 30 vende, e demonstrojnë nivelin e ri të bashkëpunimit midis Rusisë dhe NATO-s, pas samitit të Romës.
XS
SM
MD
LG