Ndërlidhjet

NJU DELHI


Rreth 3 mijë ushtarë u dërguan në shtetin Guxharat të Indisë, nga droja e trazirave midis hindusëve dhe myslimanëve, pasi që dy persona të armatosur vranë të paktën 29 besimtarë në një tempull të hindusëve.
Pas 14 orë shkëmbim-zjarri, trupat e Indisë i vranë sulmuesit.
Përgjegjësinë për sulmin e mori grupi Tehrik-e-Kasas, apo Lëvizja e Hakmarrjes, e panjohur më parë.
XS
SM
MD
LG