Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se lideri i Irakut Saddam Hussein dhe rrjeti terrorist al-Kaida i Osama bin Ladenit paraqesin kërcënime të njëjta për Shtetet e Bashkuara.
“Rreziku është se ato punojnë të bashkërenduara. Rreziku është se al-Kaida shndërrohet në dorë të zgjatur të çmendurisë së Saddamit, urrejtjes dhe kapacitetit të tij për të përhapur armët për shkatërrim në masë në kudo në botë. Lufta kundër terrorit nuk mund të ndahet kur është fjala për al-Kaidën apo Saddamin”, tha George Bush.
XS
SM
MD
LG