Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi tha se Italia do t’i mbështesë përpjekjet ushtarake dhe diplomatike të Shteteve të Bashkuara për t’u siguruar çarmatimi i Irakut.
“Italia ka interesa të fuqishme kombëtare në ndjekjen e një politike të përgjegjshme dhe të pavarur ndaj kësaj krize, por politika italiane do të mbetet lojale ndaj aleancës historike me Shtetet e Bashkuara”, tha Berlusconi.
XS
SM
MD
LG