Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku tha se aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë kanë goditur caqe civile në jug të vendit, me ç’rast është plagosur një civil.
Më parë, komanda qendrore e Shteteve të Bashkuara tha se aeroplanët mbi zonën e ndalim-fluturimeve goditën një qendër të radarëve dhe telekomunikimeve në afërsi të qytetit Talil.
XS
SM
MD
LG