Ndërlidhjet

MITROVICË


Trupat paqëruajtëse të udhëhequr nga NATO e kanë ndalur në kufi kandidatin presidencial serb dhe kryetar i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel që të hyjë në Kosovë dhe të mbajë tubim në Mitrovicë ku ishin mbledhur disa mijë serbë.
“Disa herë kemi thënë se kandidatët nuk do të lejohen të bëjnë fushatë brenda Kosovës, thjeshtë për shkaqe sigurie”, tha zëdhënësi i UNMIK-ut, Simon Haselock.
“Ata më thanë se siguria ime në Kosovë ishte në pyetje, por Kosova është vendi më i sigurtë për mua”, ka komentuar Sheshel.
XS
SM
MD
LG