Ndërlidhjet

BAGDAD


Avionët amerikanë dhe britanikë, që patrollojnë zonën e fluturimeve të ndaluara, kanë ndërmarrë mbrëmë dy sulme në jug të Irakut, afër Basrës dhe Al Kufah, duke iu përgjigjur zjarrit kundër- ajror nga toka, konfirmuan zyrtarët e Pentagonit.
Televizioni irakian raportoi se avionët kishin sulmuar sistemnet e radarit në aeroportin civil të Basrës dhe kanë dëmtuar objektin e terminalit.
Nuk është e qartë nëse aeroporti ka patur edhe stabilimente ushtarake.
XS
SM
MD
LG