Ndërlidhjet

RAMALLAH/ GAZA


Në të gjitha qytetet e Bregut perëndimorë forcat izraelite kanë vënë orën policore pas demostrimeve të mbrëmëshme me të cilat palestinezët protestuan vërsuljet e fundit izraelite.
Ushtarët izraelitë kanë vrarë dy palesrtinezë të armatosur në konfrontime në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës dhe një civil gjatë operacioneve në Jenin.
Helikopterët ushtarakë izraelitë kanë shkrepur raketa kundër një veture në qytetin e Gazës që kanë lënë të vdekur disa njerës.Zyrtarët palestinezë thanë se janë plagosur edhe disa persona.
XS
SM
MD
LG