Ndërlidhjet

MOSKË


Forcat ruse kanë zhvilluar një betejë të rreptë me afro 300 kryengritës çeçenë në Ingusheti, të cilët përpiqeshin të kalojnë nga Osetia Veriore në Çeçeni, nëpërmjetë Ingushetisë.
Kryengritësit kanë rrëzuar një helikopter ushtarak rus që la të vdekur dy anëtarët e ekipazhit,e thuahet se gjatë luftimeve janë vrarë 10 ushtarë rus dhe plagosur 17 të tjerë. Ushtria ruse konsideronë se janë vrarë apo plagosur së paku 50 separatistë, por këto raporte nuk mund të konfirmohen nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG