Ndërlidhjet

MOSKË


Forcat ruse kanë zhvilluar një nga betejat më të mëdha nga toka dhe ajri me një grup prej afro 200 kryengritësish çeçenë, të cilët përpiqeshin të kalojnë në Çeçeni nëpërmjetë Ingushetisë.
Ministri rus i Mbrojtjes tha se në luftimet tek fshati Gallashki në Ingusheti janë vrarë 14 ushtarë rusë dhe 40 luftëtarë çeçenë dhe vazhdonë përndjekja e të tjerëve.
Luftëtarët çeçenë rrëzuan edhe një helikopter ushtarak rus që la të vdekur dy pilotët.
XS
SM
MD
LG