Ndërlidhjet

HAGË


Në ditën e dytë të procesit për krimet në Kroaci dhe Bosnje, ish-presidenti jugosllav, Sllobodan Millosheviç, e ka quajtur masakrën e Srebrenicës, në të cilën humbën jetën afro 8 mijë jo-serbë, si vepër të mercenarëve të huaj, që pasoi një marrëveshje mes boshnjakëve dhe shërbimeve sekrete franceze.
Sot paraqiti deponimin e tij, dëmitari i mbrojtur i Prokurorisë nga Kroacia, me emrin e koduar c-37.
XS
SM
MD
LG