Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov e ka cilësuar kthimin në Irak të inspektorëve për armatim, të një rëndësie kapitale për, siç tha, për konfirmimi ose mohimin e mëtimeve të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë se ky vend ka zhvilluar armë të shkatërrimit në masë.
‘Rusia ka qenë konsekusente në përpjekjet për të bindur Bagdadin të pranojë inspektorët ndërkombëtarë pa asnjë kusht paraprak dhe besojmë se shtyrja e nisjes së inspektorëve në Irak do të ishte gabim i pafalshëm’, komentoi Ivanov pas një takimi me ministrin e jashtëm të Indonezisë.
XS
SM
MD
LG