Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministrat e financave, të 7 vendeve më të industrializuar të botës, takohen në Uashington për të diskutuar përballjen e ekonomisë botërore në rast të një sulmi të mundshëm amerikan kundër Irakut.
Ky takim i paraprin takimit të nesërm të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG