Ndërlidhjet

DAKAR


Të paktën 41 persona kanë humbur jetën dhe 200 të tjerë figurojnë si të zhdukur kur një anije senegaleze u mbyt si pasojë e erërave të fuqishme mesnatën e së enjtes, njoftojnë autoritetet vendore. Një anije italiane në kalim, ka arritur të shpëtojë 150 pasagjerët e mbetur ndërsa përpjekjet po vazhdojnë për gjetjen e të mbijetuarve.
XS
SM
MD
LG