Ndërlidhjet

TBILISI


Autoritetet e Gjeorgjisë njoftojnë se trupat qeveritare kanë eliminuar të gjitha ‘grupet ilegale’ që veprojnë në grykën Pankisi, pas aksioneve të ndërmarra si rezultat i presioneve të bëra nga ana e Rusisë, e cila mëton se në rajon strehohen guerrilas çeçenë.
Ministri i Sigurisë së vendit, Valeri Kaburdzaniased tha se pas aksioneve të fundit anti-terroriste, forcat qeveritare kanë vënë rregullin dhe kanë asgjesuar të gjithë guerrilasit aktivë në zonë, që sipas ministrit kapnin shifrën 800.
XS
SM
MD
LG