Ndërlidhjet

MOSKË


Kryengritësit separatistë çerçenë hodhën në ajër një objekt administrativ në fshatin Meskety afër kryeqytetit Grozni, sulmuan departamentin e policisë dhe morën pengje tre policë.
Forcat ruse kanë ndërmarrë sulm artilerik kundër kryengritësve, të cilët tërhiqeshin nga fshati.
XS
SM
MD
LG