Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Nga selia e tij e rrethuar në Ramallah, lideri palestinez Yasser Arafat u ka bërë thirrje palestinezëve që të vazhdojnë të luftojnë kundër Iztaelit, duke iu drejtuar me telefon 20 mijë protestuesve në Brezin e Gazës, në përvjetorin e dytë të Intifadës.
Në këte përvjetor protesta të mëdha janë mbajtur gjithashtu edhe në Egjipt, Jordan dhe Siri.
XS
SM
MD
LG