Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ndihmës sekretarja amerikane e shtetit Christina Rocca sot arriti në qytetin Karaçi në Pakistan, ku në qershor, nga shpërthimi para konsullatës së Shteteve të Bashkuara e humbën jetën 12 njerëz.
Pakistani është vërshuar nga sulme anti perëndimore dhe kundër të krishterëve, që kur vendosi të mbështesë Shtetet e Bashkuara në fushatën kundër talibanëve dhe al-Kaidës në Afganistanin fqinj.
XS
SM
MD
LG