Ndërlidhjet

UASHINGTON


Fondi Ndërkombëtar Monetar dhe Banka Botërore sot e përfundojnë takimin vjetor në Uashington, gjatë të cilit u tha se një ndihmë e madhe do të jepet për lehtësimin e një pjese të vendeve më të varfëra të botës.
Në takimin e sivjemë u diskutua edhe zhvillimi i qëndrueshëm dhe rimëkëmbja e ekonomisë botërore, e cila viteve të fundit po stagnon.
XS
SM
MD
LG