Ndërlidhjet

TIRANË


Ushtria e Shqipërisë sot ia doli ta mbyllë portën e liqenit artificial të Tiranës, dy ditë pasi atë e kishte hapur një punëtor i dehur.
Zyrtarët tanë se një pjesë e kryeqytetit është nën ujë, kurse pjesë të mëdha janë ende pa energji elektrike dhe ujë të pijshëm.
Në shumë pjesë të qytetit niveli i ujit arriti mbi gjysëm metri.
XS
SM
MD
LG