Ndërlidhjet

PARIS


Ushtarët francezë dhe amerikanë kanë filluar evakuimin e shtetasve të tyre nga dy qytetet në veri të Bregut të Fildishtë, të cilët ende ndodhen në duart e kryengritësve pas rebelimit kundër qeverisë.
Operacioni për evakuimin e rreth 200 personave mbështetet nga helikopterë të armatës franceze dhe automjetet transportuese amerikane.
XS
SM
MD
LG