Ndërlidhjet

GALASHKI/RUSI


Të paktën 11 pjesëtarë të forcave ruse janë vrarë nga sulmet e djeshme të kryengritësve çeçenë.
Përleshjet ngjanë në mesin e tensioneve të shtuar midis Gjeorgjisë dhe Rusisë, e cila është kërcënuar me ofenzivë ushtarake kundër kryengritësve çeçenë në territorin e Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG