Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ekspertët e Fondit Ndërkombëtar Monetar dhe Bankës Botërore thanë se duhet bërë më shumë për forcimin e ekonomisë globale.
Në përfundimin e takimit vjetor në Uashington, u tha se ndihma më e madhe do të jepet për lehtësimin e vendeve më të varfëra të botës.
Në takimin u diskutua edhe zhvillimi i qëndrueshëm dhe rimëkëmbja e ekonomisë botërore, e cila viteve të fundit po stagnon.
XS
SM
MD
LG