Ndërlidhjet

MADRID


Guerrilët baskë të ETA-s sot janë kërcënuar me sulme të reja kundër partive kryesore politike spanjole, pas paralajmërimeve për gjykimin dhe shtypjen e terroristëve dhe mbështetësve të tyre.
Në komunikatën e lëshuar thuhet se “nuk do të ketë paqe” përderisa “forcat pushtuese” mbeten në Baski.
XS
SM
MD
LG