Ndërlidhjet

TEHERAN


Pesë burra të akuzuar për dhunim janë ekzekutuar me varje në qendër të kryeqytetit të Iranit, në praninë e viktimave të tyre dhe shumë qytetarëve.
Irani e ka miratuar dënimin me vdekje për vrasje, dhunim, plaçkitje të armatosur, blasfemi dhe kontrabandë me drogë në sasi mbi 5 kilogramë opium.
XS
SM
MD
LG