Ndërlidhjet

PEKIN


Në përpjekje për të fituar mbështetje për votimin e mundshëm në Këshillin e Sigurimit, i dërguari britanik William Ehrman sot është takuar me zyrtarët kinezë.
Amerikanët dhe britanikët kërkojnë miratimin e një rezolute për çarmatimin e Irakut, ndërsa Kina, Franca dhe Rusia e kanë kundërshtuar përdorimin e forcës kundër Bagdadit.
XS
SM
MD
LG