Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia i ka kritikuar sulmet e Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe në Irak.
Në deklaratën e ministrisë së jashtme thuhet se sulmet e këtilla e vonojnë zgjidhjen e krizës irakiene.
Deklarata thotë se sulmet e fundit ajrore amerikane dhe britanike u ndërmorën në prag të bisedimeve në Vjenë rreth procedurave për lejimin e kthimit të inspektorëve në Irak.
Iraku dje njoftoi se aeroplanët ushtarakë amerikanë e goditën aeroportin e Basrës, ndërsa komanda amerikane njoftoi se radarët mobilë janë sulmuar pas veprimeve armiqësore.
XS
SM
MD
LG