Ndërlidhjet

VJENË


Zyrtarët e Irakut dhe vëzhguesit e Kombeve të Bashkuara i vazhduan bisedimet për kthimin e inspektorëve të armëve në Irak.
Shefi i misionit Hans Blix tha se diskutohet liria e lëvizjes së inspektorëve.
“Ne duhet të sigurohemi që kur inspektorët të arrijnë, atje të mos ketë përleshje”, tha Blix.
XS
SM
MD
LG