Ndërlidhjet

MOSKË


Marrëdhëniet midis Rusisë dhe Izraelit zhvillohen në kahje pozitive, tha presidenti i Rusisë Vladimir Putin gjatë takimit me kryeministrin izraelit Ariel Sharon.
Duke e mirëpritur heqjen e bllokadës në Ramallah, Putin tha se Rusia gjithashtu e dënon çfarëdo forme të terrorit.
Dy zyrtarët diskutuan edhe për krizën rreth Irakut dhe marrëdhëniet dypalëshe.
XS
SM
MD
LG