Ndërlidhjet

PEKIN


Gjykata kineze e ka dënuar me vdekje pronarin e një lokali, i cili e kishte helmuar ushqimin në lokalin e konkurentit të tij.
Helmimi i ushqimit në 15 shtator në qytetin Nanking shkaktoi vdekjen e 38 personave, dhe sëmundjen e mbi 300 të tjerëve.
XS
SM
MD
LG